Eb a vadász kutya nélkül – felkészülés az OTDK-ra hallgatói szemmel - Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem

MATE Kaposvári Campus
Agrártudományi Szekció
2023. április 4-6.
Menü megjelenítése
A MATE Kaposvári Campusa a 36. OTDK Agrártudományi Szekciójának házigazdája
Az agrárpályára készülő legtehetségesebb hallgatókat fogadó rendezvényre 23 magyar felsőoktatási intézményből 284 pályamunkát neveztek, melyeket 29 szakmai tagozatban mutatnak be a diákkörös hallgatók 2023. április 4-6. között.
Hírek
Tartalom megjelenítő
Létrehozva: 2023 március 06.
Eb a vadász kutya nélkül – felkészülés az OTDK-ra hallgatói szemmel
Különdíjas lett a Károly Róbert Campus Intézményi Tudományos Diákköri konferenciáján Bódis Márk vadgazda mérnöki szakos hallgató, aki Vadászebek szerepe a magyar vadászatban című dolgozatával kvalifikálta magát a 2023-as Országos Tudományos Diákköri Konferenciára is. A vele készített interjú során elmondta, hogyan készül a kaposvári megmérettetésre.
„Mindig is érdekelt az engem körülvevő világ és a környezetem megismerése. Vadgazda mérnöki tanulmányaim alatt ismerkedtem meg alaposabban a kinológiával és a kutatómunkával. Úgy gondoltam, hogyha ezt a két tudást ötvözöm, abból születhet egy szakmai körökben is értékes munka. Azt tapasztaltam ugyanis, hogy sok cikk foglalkozik a vadászkutya fajták bemutatásával, azonban a megítélésük, hazai helyzetük vizsgálata kevésbé dokumentált. Dolgozatom készítésekor felmértem, hogy hazai környezetben milyenek a vadászkutyák felhasználási szokásai, az ezzel kapcsolatos attitűdök és a kialakult gyakorlatok. Vizsgáltam azt is, hogy milyen fajták a legkedveltebbek a hazai vadászok körében, valamint azt is, hogy milyen tulajdonságok alapján választják ki őket.
Az ITDK után nagyon sok hasznos tanácsot kaptam, mind a bizottsági tagoktól, mind az eseményen résztvevő oktatóktól. Ezek közül is kiemelném a prezentációs technikám jobbítását célzó javaslatokat. Ezért jelenleg is azon dolgozom, hogy az észrevételek segítségével az OTDK előadásom már sokkal jobb legyen.
Ami a lámpalázat illeti, elég sok vizsgaszituációban kellett helytállnom az elmúlt években, így több bevett gyakorlatom is van erre. Az egyik az, hogy mindig csak az előttem lévő feladatra koncentrálok és megpróbálom a külvilágot kizárni, valamint szóbeli megmérettetésnél felveszem a szemkontaktust valaki olyannal, akinek jó a kisugárzása. A másik, hogy a stresszes helyzetekben a családomra, a feleségemre és a kislányomra koncentrálok, ők mindig pozitív energiákkal töltenek fel.
A témavezetőmmel, Dr. Herczeg Bélával folyamatosan kapcsolatban állok, ő azt javasolta, hogy próbáljam meg a kutatásom újdonságát bemutatni, valamint azt, hogy lássam meg az OTDK-s szereplésben a hosszú távú szakmai potenciált.
Számomra már az hatalmas megtiszteltetés, hogy az ITDK-n különdíjjal ismerte el a bizottság a munkámat. Az országos fordulón való részvétel pedig szinte a mai napig hihetetlen. A célom az, hogy a lehető legjobbat hozzam ki magamból, hogy a témavezetőm büszke legyen rám, és méltóképpen képviseljem a Károly Róbert Campust.”