Kérdések és válaszok (nem csak) Gólyáknak

Utolsó frissítés: 2023 június 20.

Hol találom a tanulmányaim megkezdéséhez szükséges információkat?

(Hogyan kell használni a Neptunt? Beiratkozással, tantárgyfelvétellel és kollégiumi felvételivel kapcsolatos információk.)

Diákigazolvánnyal kapcsolatos kérdésem van.

(Hogyan tudok diákigazolványt igényelni, hol tudom átvenni és hol kell érvényesíteni?)

Nem találom a Neptun-felületet!

(A karolyrobertcampus.uni-mate.hu oldal aljára görgetve is megtalálható.)

Honnan tudom, hogy ki a tanulmányi ügyintézőm?

(Melyik ügyintézőt milyen kérdésekben kereshetem?)

Mikor lehet személyesen ügyet intézni a tanulmányi osztályon?

Hol találom az oktatók elérhetőségeit?

(email cím, irodaszám, telefonszám)

(A Telefonkönyv a karolyrobertcampus.uni-mate.hu oldal aljára görgetve is megtalálható.)

Pénzügyekkel kapcsolatos kérdéseim vannak.

(Meddig kell befizetni a tandíjat? Van-e lehetőségem részletfizetést kérni? Hogyan fizethetem a tandíjamat Diákhitelből? Hova kell utalnom a kiírt tételeket? Mi történik akkor, ha a munkahelyem fizeti a tandíjamat?)

Hol találom meg az aktuális tanév nappali és levelező időbeosztását?

(Mettől meddig tart a szorgalmi időszak és a vizsgaidőszak? Mikor vannak a szünetek?)

Tantárgyfelvétellel kapcsolatos kérdéseim vannak.

(Honnan tudom, hogy milyen tárgyakat kell felvennem? Hol találom a mintatantervet? Mi a teendő akkor, ha betelt egy kurzus?)

A képzésekkel kapcsolatos szakmai kérdésekben (pl. szakmai gyakorlat) keressem a szakkoordinátoromat vagy a szakfelelősömet.

(De ki ő és hol találom az elérhetőségeit?)

Tanulmányaim során kollégiumi elhelyezést szeretnék igényelni.

(Hány fős szobák vannak? Mennyibe kerül a kollégiumi elhelyezés? Milyen szolgáltatások érhetők el a Károly Róbert Diákotthonban?)

FONTOS! Tanulmányokkal kapcsolatos egyéb kérdéseire is választ talál a karolyrobertcampus. uni-mate.hu oldalon a Hallgatók főmenü Tanulmányi osztály almenüje alatt található menüpontok valamelyikében!