Képzés - Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem
Képzések
Tartalom listázó
Utolsó frissítés: 2024 december 04.
Felszámolási és vagyonfelügyeleti szakközgazdász / specialista szakirányú továbbképzés
Budapest
szakirányú továbbképzés
MIND
Képzés munkarendje:
levelező
Képzési idő:
4 félév
Önköltség díja levelező munkarenden:
300000 Ft/félév
Virtuális képzési központ:
MATE ECONOMY
Képzésért felelős intézet: Agrár- és Élelmiszergazdasági Intézet
A képzés célja
A képzés célja fizetésképtelenségi, illetve cégmegszüntetési eljárásban – szerkezetátalakítási eljárás, csődeljárás, felszámolás, végelszámolás, kényszertörlési eljárás - közreműködő szakemberek képzése. A fizetésképtelenségi szakértőknek munkájuk, döntéseik során számos jogterülethez kapcsolódó ismeretet kell alkalmazniuk. Egy-egy döntésnek egyszerre lesznek, vagy lehetnek munkajogi, adójogi, kártérítési, cégjogi vagy akár büntetőjogi következményei. A képzés során átadásra kerülő ismeretek a célja, hogy a szakon végzett fizetésképtelenségi szakértők képesek legyenek szakmailag megalapozott döntéseket hozni és lássák a döntések összefüggéseit, vagy tisztába legyenek a döntések elmaradásának vagy a hibás döntések következményeivel. Az elméleti ismeretek átadása mellett hangsúlyos az egyes jogintézmények, adószabályok, számviteli szabályok. gyakorlati érvényesülésének, az esetleges szabályozási anomáliák, ellentmondások bemutatása. A képzés jól hasznosítható ismereteket nyújt a követeléskezelés és hitelezés területén dolgozók számára is. A képzésre a Felszámolók és Vagyonfelügyelők Országos Egyesülete (FOE) stratégiai együttműködésével, a FOE által javasolt gyakorló szakemberek, oktatók közreműködésével kerül sor.
Képzési terület: gazdaságtudományok
Kreditek száma: 120 kredit
Képzés indításának féléve: őszi félév
Képzési helyek: Budapest
Munkarend: levelező
Képzés nyelve: magyar
Finanszírozási forma: önköltséges
Önköltségi díj: 300.000 Ft/félév
Képzési idő: 4 félév
Minimális indítási létszám 10 fő
Maximális felvehető létszám: 30 fő
Képzés gyakorisága: péntek délután és szombati napokon.
Részvétel feltétele:
- specialista képzésen: a képzésben valamennyi alapszakon megszerzett oklevéllel rendelkezők vehetnek részt;
- szakközgazdász képzésen: a képzésben a gazdaságtudományi képzési terület alapszakjain megszerzett közgazdász oklevéllel rendelkezők vehetnek részt.
Az ideális jelentkező: A képzést elsősorban a fizetésképtelenségi, illetve cégmegszüntetési eljárásban – szerkezetátalakítási eljárás, csődeljárás, felszámolás, végelszámolás, kényszertörlési eljárás – közreműködő szakembereknek ajánljuk. A képzés jól hasznosítható, gyakorlati ismereteket nyújt a követelés-kezelési és követelés-érvényesítési folyamatokban, továbbá végrehajtási eljárásokban közreműködő szakemberek számára is. Ennek megfelelően a képzést különösen figyelmébe ajánljuk a követeléskezelő cégek, bankok és a tevékenységük jellegéből következően folyamatosan kinnlevőségekkel rendelkező vállalatok munkatársai számára.
Szakirányú továbbképzésben megszerezhető szakképzettség neve:
- specialista képzésen: felszámolási és vagyonfelügyeleti specialista;
- szakközgazdász képzésen: felszámolási és vagyonfelügyeleti szakközgazdász.
A képzés során elsajátítandó kompetenciák tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben
A képzés során elsajátítandó kompetenciák:
- a szakirányú továbbképzés keretében a fizetésképtelenségi válságmenedzseléssel (felszámolással, csődeljárással, vagyonfelügyelettel és végelszámolással),
- a reorganizációval foglalkozó gazdasági szakemberek növelik szakmai felkészültségüket,
- a fizetésképtelenségi jogterületen tevékenykedő, más szakértők, ellenőrzésre jogosult szervezetek szakemberei a felszámolás, csődeljárás, vagyonfelügyelet és végelszámolás területén széles körű ismeretekre tesznek szert.
A képzés során megszerezhető személyes adottságok, készségek:
- az ismeretek elsajátításával a végzett szakembereknek javul a kritikus szemlélete, a reorganizáció keretében a lehetőségek feltárása, felismerése, problémamegoldó készsége tökéletesedik, ezzel valamennyi felszámolói névjegyzékben szereplő szervezet számára példaadó szakmai szintet, követendő humánpolitikai tényezőt jelentenek.
A képzés során megszerezhető szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben:
- a szakdiploma, a felszámolási és vagyonfelügyeleti szakképzettség birtokában lehetővé teszi a vállalkozásokkal és egyéb gazdálkodó szervezetekkel szembeni csőd- és felszámolási eljárások során szakmailag sokoldalúan megalapozott döntések meghozatalát és a folyamatok egésze során meghatározó szerep betöltését.
A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték:
Általános ismeretek: 16 kredit (Gazdaságtani ismeretek, Mikroökonómia, Makroökonómia, számvitel, statisztika.)
Szakhoz kapcsolódó, specifikus ismeretek: 54 kredit (Költségvetési ismeretek, úgymint pénzügy, ellenőrzés, hatékonyságvizsgálat, szervezetelmélet, úgymint vezetés-szervezés, emberi erőforrások, vezetői gazdaságtan, jogi ismeretek, úgymint költségvetési és közigazgatási jog, gazdasági jog és fizetésképtelenségi jog és bírósági eljárások.)
Szakhoz kapcsolódó módszertani ismeretek: 30 kredit (Reorganizáció, fizetésképtelenségi válságmenedzselés, informatika, felszámolási technikák, fizetőképességet helyreállító módszerek, etikai kérdések, nemzetközi és európai fizetésképtelenségi eljárások.)
A szakdolgozat/diplomadolgozat típusa és kreditértéke: 20 kredit
Jelentkezési határidő: 2025. augusztus 15.
Jelentkezés módja: az egyetemi honlap https://uni-mate.hu Felvételi – Szakirányú továbbképzések menüpontja alatt elérhető jelentkezési lapon.
Csatolandó dokumentumok:
- oklevél szkennelt változata, kétnyelvű oklevél esetén minkét oldal szkennelt változata.
Képzés kezdete: 2025. szeptember
Kapcsolattartó/szakfelelős:
Név: Dr. Vértesy László, egyetemi docens
Cím: 2100 Gödöllő, Páter Károly u. 1.
E-mail cím: vertesy.laszlo@uni-mate.hu
Telefonszám: +36 28 522 000/1901 mellék
Honlap: https://uni-mate.hu