Innovációs impakt díj - Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem
Impakt díj
← Vissza
Innovációs impakt díj
Az Innovációs Impakt díj a munkavállalók kreatív ötleteit és azok megvalósítását hivatott díjazni, ideértve a kutatás és fejlesztés terén elért eredményeket, szabadalmak benyújtását vagy a piaci innovációt. Az értékelés során fontos szempont a díjazott tevékenység újszerűsége, a tevékenység impaktja, illetve széles körben, a társadalom javára történő hasznosulása. Az elbírálás során alkalmazott metrikák közé tartoznak a kiemelkedő minőségű publikációk, a szabadalmak száma, de a nívós projektekben való részvétel is az értékelés egyik szempontját képezi.
Várományosok
Kis András
Szent István Campus, Genetika és Biotechnológiai Intézet, Növénybiotechnológiai TanszékAz eddigieknél hatékonyabb, transzgenezist nem eredményező génexpressziót és genomszerkezetet megváltoztató, távoli keresztezést felhasználó eljárást fejleszt búzában. Bár egyelőre az EU-ban nem engedélyezett eljárásról van szó, a munkával kapcsolatos szabadalom már él, NKFIH és EGYETEMI-ÖKO pályázatok, valamint több D1-es tudományos cikk fűződik hozzá. Az Innováció segítségül lehet abban, hogy közvetlen transzgenezis nélkül, GMO-mentesen gazdaságilag hasznos tulajdonságokat (rezisztencia, termésnövekedés, beltartalom javítása/módosítása stb.) alakítson ki búzában. Az élelmiszer előállítás legmodernebb biotechnológiai vívmányokkal történő fejlesztése az éhezés globális megszüntetésének kulcsfontosságú eleme lehet a jövőben.
Koris András
Élelmiszertudományi és Technológiai Intézet, Élelmiszeripari Műveletek és Folyamattervezés Tanszék, Budai CampusSzámos élelmiszeripari területen végez K+F tevékenységet. Kutatási területihez tartozik többek között a membrántechnika, a vákuumszárítás, a folyamat modellezés és optimalizálás, valamint a mikrokapszulák fejlesztése. Tevékenységével kapcsolatban két szabadalom is él. A szárítmányok vagy aszalványok vákumszárításával kapcsolatos szabadalmat többek közt diplomamunkájával alapozta meg. További szabadalma antioxidáns hatású színezéket tartalmazó pektin kinyerésére vonatkozik. Számos EU-s és állami finanszírozású saját pályázatot nyert el (köztük EFOP TÉT és GOP pályázatokat), de egyéb pályázati projektjeinek száma is jelentős. Több D1-es tudományos folyóiratcikk cikk szerzője. Munkássága elősegíti az „egészség és jólét”, valamint a „felelős fogyasztás és termelés” fenntartható fejlődési célok elérését.
Kovács Levente
Állattenyésztési Tudományok Intézet, Állattenyésztés-technológia és Állatjóléti Tanszék, Szent István CampusInnovációs munkájának alapja a klímaváltozás következtében egyre gyakoribb hőstressz felismerését, és az egyes lázzal/elfekvéssel járó betegségek korai detektálását célzó digitális, nagy mennyiségű adat elemzésén alapuló döntéstámogató rendszerek fejlesztése tejelő tehenekben, illetve a nem invazív módon mérhető sportélettani paraméterek vizsgálatán alapuló edzéstervező szoftverek fejlesztésében való részvétel sportlovakban. OTKA, Piaci KFI, és GINOP pályázatok sikeres lebonyolítója. Számos kapcsolódó nagy idézettségű D1-es folyóiratcikk első szerzője. Tevékenységével az „egészség és jólét”, valamint a „felelős fogyasztás és termelés” fenntarthatósági fejlődési célok elérését segíti.
Müller Tamás
Akvakultúra és Környezetbiztonsági Intézet, Természetesvízi Halökológiai Tanszék, Szent István CampusInnovációs tevékenységét a halgazdálkodás, illetve a halszaporítás fejlesztésének és megújításának tárgykörében végzi. Jelen pillanatig hét olyan fejlesztésben vett rész, amelyből használati mintaoltalom, hazai szabadalom vagy „know how” szintű szellemi tulajdon bejegyzés született. Innovációi szerteágazó területeket fednek le, az angolna szaporítási know-how-tól, egy mobil vízminőség monitorozó rendszeren keresztül, egy a halszaporításhoz és neveléshez használható, légmentesen zárható szállítóeszközig bezárólag. Mindezek mellett NKFI, Török-Magyar TéT, és több Proof of Concept pályázat részvevője. Témájában több Q1-es és egy D1-es cikk első szerzője. Munkájával az „éhezés megszüntetése”, valamint az „óceánok és tengerek védelme” fenntartható fejlődési célokért is tesz.