Impakt díj

← Vissza

Agóra díj

Az Agóra díj célja a szervezői tevékenység elismerése. Olyan munkatársak részesülhetnek a díjban, akik programokat szerveznek, szakmai közösségeket, fórumokat hoznak létre vagy tartanak fenn, ezáltal serkentik az intellektuális életet és bővítik az Egyetem kapcsolatrendszerét. A díjazott tevékenységek köre tág és vonatkozhat akár az egyetemi polgárság, akár az egyetem falain túlmutató közösségek diskurzusainak, együttműködéseinek előmozdítására. Minden tudományos igényű vagy egyéb projektekben végzett tevékenység segíti a pozitív elbírálást, csakúgy, mint a tevékenység társadalmi felelősségvállaláshoz köthető tematikája.

Várományosok

Dávid Lóránt Dénes

Vidékfejlesztés és Fenntartható Gazdaság Intézet, Fenntartható Turizmus Tanszék, Károly Róbert Campus
Tevékenysége a közösségek és kapcsolati rendszerek fejlesztésére irányul, különösen a fenntartható turizmus, regionális fejlődés, valamint a helyi gazdaságok és társadalmak megerősítése terén. Projektjei ösztönzik a helyi kultúra, hagyományok és szokások fenntartását és népszerűsítését, valamint támogatják a közösségek közötti kölcsönös tanulás és partnerségek kialakítását. A tudományos közélet jelentős személyisége. Számos szerkesztőbizottság tagja, és konferenciák szervezésében is részt vesz. Munkájával sokat tesz a fenntartható városok és közösségek, valamint a felelős fogyasztás és termelés érdekében.

Eplényi Anna Vivien

Tájépítészeti, Településtervezési és Díszkertészeti Intézet, Kerttechnika Tanszék, Budai Campus
A Gyermek-, és Ifjúsági Képzőművészeti Műhely oktatója, több mint tíz éve vezetője. Továbbá önkéntes közösségi munkát végez egyesületekben, konferenciákat szervez, többek között tárlatvezetéseket is vállal. Évente több száz gyerekkel ismerteti meg a kreatív alkotás örömeit, valamint rajztanárokat ismertet meg a tájépítészeti grafika profiljával, és népszerűsíti képzésünket a vizuális társszakmák terén. Szakmai, közéleti munkássága nemzetközileg is elismert. Az egyetem falain jelentősen túlmutató módon végez társadalmi munkát, tevékenykedik a minőségi oktatásért.

Gyenes Zsolt

Rippl-Rónai Művészeti Intézet, Vizuális Tanszék, Kaposvári Campus
Fókuszában a médiaművészet aktuális kérdései és ahhoz társulva a kreatív gyakorlatok állnak, illetve ezek oktatásban történő alkalmazása. Többek között a vizuális zene kortárs vetületeivel foglalkozik. Különböző művészeti programok, kiállítások és konferenciák szervezője, egyetemi kutatások és nemzetközi projektek részvevője. Ezeken túl a tehetséggondozásban és a diákélet szervezésében is kiveszi a részét. Meghívott előadóként sok országban szerepel és épít kapcsolatokat. Közösségszervező munkássága nagyban hozzájárul a művészetek minőségi oktatásához.

Kovács Zoltán

Neveléstudományi Intézet, Anyanyelvi és Gyermekkultúra Tanszék, Kaposvári Campus
A Szentandrássy István Egyetemi Roma Szakkollégium igazgatója. Számos sikeres pályázati támogatás lehívásával segítette és segíti a hátrányos helyzetű és roma hallgatók felzárkóztatását, tehetséggondozását. Szabadidős programok és roma kulturális rendezvények, konferenciák, előadások, vitaestek szervezését végzi. Együttműködéseket épít ki, illetve kapcsolatot ápol mind belföldi és külföldi szakkollégiumokkal, szakmai közösségekkel, civil szervezetekkel. Tevékenysége nagyban hozzájárul a „minőségi oktatás” és az „egyenlőtlenségek csökkentése” fenntartható fejlődési célok eléréséhez.