Tartalom megjelenítő

TM-esek a Csiky kulisszái mögött

Létrehozva: 2026 május 04.

TM-esek a Csiky kulisszái mögött

A Csiky Gergely Színház és a Kaposvári Campus közötti együttműködésnek és szoros kapcsolatnak köszönhetően színházlátogatáson vehettek részt április 29-én a Tanítsunk Magyarországért! programban résztvevő általános iskolások és egyetemista mentoraik.

A Rumini a Tükör-szigeten végig lekötötte a mentoráltak figyelmét, nagy lelkesedéssel követték a történetet, és a darab vége után is izgatottan beszélgettek róla. Különösen meghatározó volt az előadás azok számára, akik még soha nem jártak színházban, vagy csak nagyon ritkán volt lehetőségük ilyen kulturális élményben részesülni.

Az élményt tovább erősítette a kulisszabejárás, a színpad és a díszletek megismerése.

Összességében a gyerekek nyitottan és lelkesedéssel fogadták a programot, s ez a nap nemcsak a szórakozásról szólt, hanem közösségépítésről, kulturális nyitottságról és olyan élményekről is, amelyek hosszú távon meghatározók lehetnek számukra.