Hír - Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem
Hírek
Tartalom listázó
Létrehozva: 2025 október 06.
MATE-hallgatók sikere a CLAAS UniTech Construction Mérnökversenyen
A tavalyi sikerek után idén is a MATE Műszaki Intézet hallgatói nyerték meg a CLAAS Unitech Construction Mérnökversenyt, melynek keretében a legjobbak között versenyezhettek és mutathatták meg mérnöki tehetségüket október 2-án.
Hazánk egyik vezető mezőgazdasági gép- és eszközgyártó cége, a CLAAS minden évben megrendezi a CLAAS UniTech Construction Mérnökversenyt a felsőoktatási intézmények hallgatói részére. A verseny során a kombájntervezés és -építés szakmai kihívásai várják a jelentkező csapatokat, azaz a csapatok megmutathatják, hogyan terveznék és építenék meg saját gépüket az összetett feladatra. A verseny során egy gépcsoport tervezésére van lehetőség, amely alkalmas egy magajáró arató-cséplőgép egyes funkcióinak végrehajtására. A gépcsoportnak három fő egységből kell állnia: a kombájnból, amely végzi a legtöbb funkciót, az adapterből, amely a terményt a fő egységbe juttatja és a szállítókocsiból, amely szállítja az adaptert, egyben a kombájn húzza. Nincsenek előírások a gépek méretére, tömegére, anyaghasználatára, feliratokra vagy díszítésekre vonatkozóan. A pályázóknak a versenykiírásban szereplő követelmények és a döntő feladatok figyelembevételével kell kialakítaniuk a gépcsoportjukat.
A MATE Műszaki Intézetének hallgatóiból álló, „Rotormágusok” néven induló csapat magabiztosan és szinte hibapont nélkül hozta el az első helyezettnek járó díjakat.
A csapat tagjait mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök hallgatók alkották:
- Szabó Sámuel (csapatvezető)
- Dobrosy Zsombor Elemér
- Kovács Timon
- Nagy Sándor
- Túri-Kiss Ákos Illés
- Varju Ádám
- Viczián Norbert
A csapat tagjai rengeteg munkát és időt fektettek a felkészülésbe és a versenybe, ahol magabiztos és igen nagyarányú győzelmet „arattak” – szó szerint.
A verseny döntőjében három feladatból álló erőpróbát kellett teljesíteniük a csapatoknak. Első feladat egy mobilitási verseny, melynek során egy szlalompályát kellett teljesíteniük a versenyzőknek a lehető leggyorsabban. Ebben a versenyszámban Dobrosy Zsombornak köszönhetően a csapat ideje 28,89 másodperc volt, mellyel az első helyet szerezték meg. A második számban egy aratási (gyűjtés-válogatás) feladattal szembesültek a versenyzők. Itt a csapat segítségével Nagy Sándor a „kombájn” fülkéjéből, 15 perc alatt a pontos instrukciók és precíz kormányzásnak köszönhetően mind a 100 db fakockát és 100 db teniszlabdát összeszedte, illetve szép eredménnyel válogatta. Ezt a számot a pontosság és gyorsaság miatt szintén megnyerte a csapatunk. A harmadik megmérettetés során lábbal hajtott gépekkel egy bukkanókkal teli körpályán kellett végigmenni kétszer. Ebben a számban Kovács Timon volt a csapat „motorja” és hatalmas erőfeszítések közepette tette fel a koronát a napra.
Gratulálunk a ROTORMÁGUSOK CSAPAT minden tagjának és a felkészülésben segítő oktatóknak!