Oktató díj

Az év tehetséggondozója díj – MAGISTER-díj

Utolsó frissítés: 2024 július 08.

Az év tehetséggondozója díj – MAGISTER-díj

A Magister-díj a tehetséges hallgatók mentorainak elismerését szolgálja. Célunk azon kiemelkedő oktatók és kutatók díjazása, akik elhivatottak a tehetséges hallgatók keresésében, felismerésében és felkarolásában. A jó mester arra törekszik, hogy hallgatói elmélyülhessenek az adott szakterületen, sikere pedig hallgatói sikerével mérhető.

Olyan kollégák jelölését várjuk, akik:

• a tehetséges diákok számára folyamatosan kínálnak fejlődési, kutatási lehetőséget,
  • sikeres TDK műhelyt működtetnek,
  • hallgatóikkal rendszeresen kiemelkedően szerepelnek az egyetemi, ill. az országos TDK konferencián, valamint más szakmai, tudományos megmérettetéseken,
  • aktív szerepet vállalnak a kutatói utánpótlás kinevelésében.

Olyan oktatókat szeretnénk díjazni, akik kiemelt figyelmet szentelnek a tehetség felismerésének és ezzel nagy mértékben hozzájárulnak az Egyetem tehetséggondozás területén megfogalmazott missziójának megvalósításához, az Egyetem hosszútávú sikerességéhez.