Az év tehetséggondozója díj – MAGISTER-díj - Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem
Oktató díj
← Vissza
Várományosok
Bencéné Fekete Andrea Anikó
Neveléstudományi Intézet, Kaposvári CampusA jelölt kiemelkedő szerepet tölt be mind egyetemünkön, mind országosan a tehetséggondozásban. 2009 óta TDK elnökként a jogelőd intézmény kari tudományos diákköri életét szervezte, majd a MATE megalakulásától intézeti szinten teszi ugyanezt. Egyetemünkön megalapította a Csokonai Vitéz Mihály Szakkollégiumot és 2021-18 között elnökként irányította és szervezte annak működését. A jogelőd intézmény Tehetségpontjának alapítója és jelenlegi vezetője. A Somogy Vármegyei Tehetségsegítő Tanács alelnöke. A Dunántúli Mandulafa Ifjú Kutatók tudományos konferenciájának alapítója. Kidolgozta a Czeizeli módszeren alapuló háromlépcsős tehetséggondozási modellt. Hallgatói rendszeresen sikerrel vesznek részt egyetemi és országos tudományos diákköri konferenciákon.
Dr. Bujna Erika
Élelmiszertudományi és Technológiai Intézet, Budai CampusA jelölt oktatási feladatai mellett kiemelt figyelmet fordít a tehetséggondozásra, az elhivatott hallgatók támogatására. Irányítja és ösztönzi kutató munkájukat, a kísérleti eredmények értékelését hozzájárulva a TDK-s hallgatók tehetségének kibontakoztatásához, továbbá előadói és vitakészségük fejlesztéséhez. Hallgatói rendre kiemelkedően szerepelnek a tudományos diákköri konferenciákon. Tehetséggondozási tevékenységét az OTDT 2019-ben Mestertanár Aranyérem kitüntetéssel ismerte el.
Dr. Rudnák Ildikó
Agrár- és Élelmiszergazdasági Intézet, Szent István CampusA jelölt elkötelezett egyetemi oktató, aki szemeszterenként tucatnyi diplomatervessel és TDK-s hallgatóval, valamint nemzetközi és hazai doktoranduszokkal is foglalkozik a MATE különböző campusain. Kutatási területe a vezetéstudományhoz kapcsolódik és a kulturális különbségeket tanulmányozza szervezeti és munkaerőpiaci szinten. Ehhez kapcsolódóan fontos szerepet vállal a magyar, mint idegen nyelv oktatásában és a magyar kultúra külföldiekkel történő megismertetésében.
Urbánné Malomsoki Mónika
Vidékfejlesztés és Fenntartható Gazdaság Intézet, Szent István CampusA jelölt a MATE-n és jogelőd intézményeiben a TDK tevékenység oszlopos tagja. A hallgatók TDK felkészítése mellett intézményi és országos rendezvények szervezését is végzi. Az elmúlt két évtizedben valamennyi OTDK-n eredményesen szerepeltek hallgatói. Tehetséggondozási munkájáért 2012-ben SZIE Babérkoszorú arany fokozat kitüntetést, 2017. OTDT Kiváló TDK szervező díjat míg 2023- ban OTDT Mestertanár Aranyérem kitüntetés kapott. Mindezek mellett tehetséggondozási tevékenységét a Vidékfejlesztési, a Roma és a Károly Róbert Szakkollégiumok munkájának támogatásával is kiegészíti.
Jelöltek
Dr. Balogh János
Növénytermesztési-tudományok Intézet, Szent István CampusA jelölt 2015 óta dolgozik egyetemi oktatóként, de már doktoranduszként is vállalt szakdolgozat-, diploma-, illetve TDK dolgozat témavezetést. Témavezetett hallgatói közül 2016 óta minden évben volt résztvevő az egyetemi tudományos diákköri konferenciákon, többen közülük továbbjutottak az OTDK-ra is. 2021-től kezdődően Növénytermesztési-tudományok Intézet TDK felelőseként is részt vesz a tehetséggondozási munkában. Feladata az egyetemi TDK szekciók (Növénytermesztési, Növénytudományi szekciók) szervezése, támogatja az intézethez tartozó TDK témavezetők és hallgatók munkáját. Jelentős szerepet vállal a doktori képzésben is. A MATE Biológia Tudományi Doktori Iskola titkáraként szervezi a doktori iskola hallgatóinak felvételét, oktatását, vizsgáit és a fokozatszerzési eljárás doktori iskolához tartozó elemeit, emellett természetesen témavezetői feladatokat is ellát.
Dr. Farkas Tamás Péter
Állattenyésztési Tudományok Intézet, Kaposvári CampusA jelölt 2020 óta dolgozik oktatóként és jelenleg 11 szakdolgozat/diplomamunka, 7 TDK/OTDK és 1 Phd dolgozat témavezetője, társtémavezetője. Hallgatói kiemelkedően szerepeltek a 2023-ban megrendezett 36. OTDK-n. Az Agrártudományi Szekcióban az Állattenyésztéstani ’A’ tagozatban elhozták az első három helyezést és a Pro Scientia Aranyérmesek Társaságának Különdíját, a Reménység kitűzőt és a Pro Scientia Aranyérmet.
Dr. Gosztola Beáta
Kertészettudományi Intézet, Budai CampusA jelölt oktatási tevékenysége a kertészmérnöki képzés minden szintjére kiterjed. Évek óta koordinálja a Gyógynövényismerő és felhasználó szakirányú továbbképzési szakot. Lelkes és odafigyelő oktató. Az elmúlt években közel 100 hallgató sikeres szakdolgozat/diplomamunka védésében vállalt szerepet konzulensként. Hallgatói rendszerint kiemelkedő eredménnyel zárják az egyetemi és országos TDK konferenciákat. 2022-től kezdve a TDK szervezésében is aktív szerepet vállal, betölti az Intézeti Tudományos Diákköri Tanács elnöki posztját.
Dr. Malatinszky Ákos
Vadgazdálkodási és Természetvédelmi Intézet, Szent István CampusA jelölt oktatói tevékenysége során kiemelt hangsúlyt fektetett mindig is a tudományos utánpótlás nevelésre. Több mint száz hallgató írta nála szakdolgozatát. Kapcsolata diákjaival személyes, sokszor baráti. Fejleszti előadói készségüket, kutatási módszereiket, konferenciára készíti fel őket. Hallgatói rendszeresen kiemelkedően szerepelnek kari és országos tudományos diákköri konferencián. Tehetséggondozási tevékenységét több alkalommal elismerték különböző fórumokon: Kedvenc Oktató Érem, Pro Natura Emlékplakett, Aranyérmes Mestertanár (OTDT), Miniszteri Elismerő Oklevél, Kari Tudományos Diákköri Munkáért kitüntetés, Intézeti Tudományos Diákköri Munkáért kitüntetés. A legutóbbi OTDK-n társ-témavezetésével egy 1., egy 2., és egy 3. helyezettje is lett.
Mátis Rita
Rippl-Rónai Művészeti Intézet, Kaposvári CampusA jelölt több, mint húsz éve oktat a képalkotás, illetve a képi ábrázolás területén. Számtalan hallgató tanulta meg tőle, hogyan kell fogni az ecsetet, hogyan húzza a vonalat, sőt mi több, a művészetről való gondolkodást is hathatósan formálja. Teszi mindezt úgy, hogy közben az egyéniség, a tehetség kibontakozhat, a hátrányból indulók beérik, vagy akár meg is előzhetik a többieket. Az évek során átlagosan három hallgatója szerepelt OMDK-án, záróvizsgázói pedig kitűnő eredményeket tudnak felmutatni. A tanórán kívül is támogatja a tehetséges hallgatókat pl. a Kecskeméti Alkotóházban, meghívott művészek vezetésével workshopokat, fontosabb kiállításokra tanulmányutakat szervez, amelyek jelentős tudástöbbletet nyújtanak a hallgatóknak. A kiemelkedő hallgatói eredmények bemutatását kiállítások lebonyolításával segíti. A tehetséges diákok továbbtanulását igény szerint támogatja, a pályakezdésüket, illetve annak további alakulását nyomon követi, segíti, ajánlásokkal, kapcsolatokkal egyaránt.
Dr. Müller Tamás
Akvakultúra és Környezetbiztonsági Intézet, Szent István CampusA jelölt több mint 20 éve 2001-ben, a Kaposvári Egyetemen töltött PhD hallgatói időszaka alatt kezdte meg a graduális képzésben részt vevő hallgatók felkészítését. Miután 2007-ben elkezdett Gödöllőn, a Szent István Egyetem Halgazdálkodási Tanszékén dolgozni ezirányú tevékenysége intenzívebbé vált, innovatív szemléletű kutatócsoportjában gyakran párhuzamosan 4-5 hallgató is tevékenykedik, jellemzően kiemelkedő sikerrel. Számos hallgatója szerepelt kiemelkedően az egyetemi és az országos tudományos diákköri konferenciákon. Sikeres témavezetői tevékenységének elismeréséül 2021-ben Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült. Lebilincselő és karizmatikus előadó, vélhetően ennek is köszönhető, hogy óráin „bevonzza” a tehetséges fiatalokat, akik szakmai támogatását ezután folyamatosan és intenzíven, továbbá ténylegesen mesteri szinten végzi.
Dr. Sallay Ágnes
Tájépítészeti, Településtervezési és Díszkertészeti Intézet, Budai CampusA jelölt oktatói pályafutása kezdetétől – 1998-tól – bekapcsolódott a tudományos diákköri mozgalomba. Több hallgatót sikeresen készített fel egyetemi és országos megmérettetésre egyaránt. 2011-2023 között TDT elnökként segítette a hallgatók munkáját az intézetben ill. korábban a jogelőd karon. TDT elnökként sikeresen dolgozott az intézményi TDK fejlesztésén, melynek eredményeként jelentősen nőtt a karon/intézetben TDK mozgalomban résztvevő hallgatók száma. A tehetséggondozást a doktori szinten is segíti, a Tájépítészeti és Tájökológiai Doktori Iskola titkára.
Dr. Szegi Tamás
Környezettudományi Intézet, Szent István CampusA jelölt oktatói munkája során több tucat hallgatót irányított konzulenseként, közülük számosat vonzott a Környezettudományok és a Talajtan hivatásszerű művelésére. Magyar és angol nyelvű oktatási munkája mellett jelentős oktatás-szervezési, koordinálási feladatokat is ellát. Szakalapító vezetője a Precíziós Mezőgazdasági Szakmérnöki szakirányú továbbképzési szaknak. Vezető szerepet töltött be a különböző Campusokon történő tantárgystruktúra harmonizációban, illetve a kollégáival mind a piaci, mind hallgatói visszajelzéseket és igényeket figyelembe véve folyamatosan fejleszti a szakot, megteremtve az alapot egy modern, színvonalas, gyakorlatorientált és vonzó, Campusokon átívelő, digitális oktatásnak.