Hír - Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem
Hírek
Tartalom listázó
Létrehozva: 2023 november 27.
Aranyérmek átadásával zárult a 36. OTDK
Kiemelkedő hallgatói életpályája elismeréseként Pro Scientia Aranyérem kitüntetést vehetett át a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia záró ünnepségén Pető Lilla, a MATE kaposvári PhD-hallgatója. A Zeneakadémián tartott ünnepségen egyetemünk három munkatársának TDK-támogató tevékenységét is elismerték, így Mestertanár Aranyérem kitüntetést vehetett át Urbánné Malomsoki Mónika, a Vidékfejlesztési és Fenntartható Gazdaság Intézet tanszéki munkatársa, a MATE Tehetség Tanács TDK-elnöke, Szabó Árpád, a Növényvédelmi Intézet egyetemi docense, valamint Pomázi Andrea, az Élelmiszertudományi és Technológiai Intézet egyetemi docense.
Mint az ünnepségen elhangzott, a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencián való részvételre öt félévben szerezhettek jogosultságot az egyetemisták, akik rekordszámú, több mint 14 ezer pályamunkát mutattak be a hazai és határon túli egyetemeken. Közülük a 36. OTDK-ra végül 4.867 pályamunkát neveztek be, a 16 tudományterületi szekció 552 tagozatában zajló munkában pedig 2.028 zsűritag vett részt.
A Pro Scientia Aranyérem kitüntetésre azok pályázhattak, akik ebben az 552 tagozatban első helyezést értek el, továbbá tanulmányaik során és a választott szakmai területen kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, és arról pályamunkák, előadások vagy irodalmi, művészeti és tudományos alkotások formájában számot adtak. Ez az Aranyérem tehát nemcsak egy cikket, konferencián bemutatott előadást vagy OTDK-szereplést ismer el, hanem a hallgatói összteljesítmény alapján a kiemelkedő egyéniséget, ennek megfelelően a magyar felsőoktatásban az egyik legrangosabb hallgatói elismerésnek számít.
Pető Lilla, a MATE Állattenyésztési tudományok Doktori Iskola hallgatója és a 36. OTDK Agrártudományi Szekciójának hallgatói képviselője két témával is jogosultságot szerzett az idei országos konferencián való részvételre. Egyik kutatásában istállókban elhelyezett különböző fajtájú tojótyúkok fészekhasználati szokásait vizsgálta, speciális videórendszerek segítségével. A tagozati első díj mellett a Pro Scientia Aranyérmesek Társasága által alapított Reménység kitűzőt is ő vehette át a konferencián nyújtott kimagasló teljesítményének elismeréseként (témavezetői Farkas Tamás Péter és Sütő Zoltán).
Szívből gratulálunk az elismerésekhez!
Fotók: Farkass Ábel