Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszék

Menü megjelenítése

Növényházi dísznövénytermesztés (3DD02LAK13B) - HTLT - Zenta

Utolsó frissítés: 2023 október 02.

Növényházi dísznövénytermesztés (TETTD084L, régi kód: 3DD02LAK13B) - HTLT - Zenta

​​​​Szak: kertészmérnök alapszak (BSc)

Tagozat: határon túli levelező (Zentai Konzultációs Központ)
Tantárgyfelelős: dr. Honfi Péter egyetemi docens
Kiutazó oktató: dr. Ördögh Máté tanársegéd
Kreditérték: 4

Általános képzést nyújt a növényházi dísznövénytermesztés legfontosabb területeiről. Elemzi a magyar dísznövénytermesztés helyzetét, fejlesztésének lehetséges útjait. A legfontosabb növényházi dísznövények termesztéstechnológiáját részletesen megismerteti. A hallgatók megismerik továbbá a legfontosabb fajok botanikai jellemzőit, környezeti igényeit, a legújabb fajtákat és a velük kapcsolatos kutatás legújabb eredményeket.

A törzsanyagot tartalmazó irodalom

• Tillyné Mándy Andrea - Honfi Péter (2016): Növényházi dísznövénytermesztés (egyetemi jegyzet). SZIE Kertészettudományi Kar, Budapest

Követelményrendszer és tantárgyprogram a 2023-2024. tanév őszi félévre (PDF)

​​​​​​​​​​​​​​Bevezető előadás (PDF)

Segédlet az egynyári-, balkon- és kétnyárinövény-ismereti beszámolóra való felkészüléshez (PDF)

Cserepesnövény-ismereti segédlet (VIDEÓ)

Kiegészítő segédlet a cserepesnövény-ismerethez - a videón nem szereplő taxonokról (PDF)

​​​​​​​​​​​​​​Javasoljuk, hogy a nappali munkarend számára feltöltött prezentációkat is tekintsék meg, az adott tantárgy oldalán!