Hírek

Tartalom listázó

Létrehozva: 2025 április 09.

A jövőt a cselekvő vezetők formálják

Harmadik alkalommal rendezték meg a Cselekvő Vezetők Konferenciáját április 9-én, a MATE Szent István Campusán. A Jövő Vezetői Program keretében megvalósuló szakmai eszmecsere többek között arra is biztosított lehetőséget, hogy az iparági szereplők betekintést nyújtsanak saját életútjuk tapasztalataiba, amikből a hallgatók is meríthetnek saját karrierjük építése során.

Alapvető célkitűzésünk, hogy boldog, jól felkészült végzett hallgatók jelenhessenek meg mind a hazai munkaerőpiacon, mind a nemzetközi térben – fogalmazott Dr. Béres András, a gödöllői Szent István Campus főigazgatója a konferencia megnyitóján. Hozzátette, éppen ezért a MATE kiemelt feladata, hogy a kiválóságokat megtalálva a jövő vezetőit is biztosítani tudja a cégek, vállalkozások számára. „A Jövő Vezetői Program éppen ezt a célt szolgálja. Lehetőséget biztosít kiváló hallgatóink számára, hogy a képességeik fejlesztésével, kapcsolatépítéssel, egyedi projektekben történő részvétellel, csapatépítéssel és nem utolsó sorban a mentorok támogatásával felkészüljenek a vezetői feladatoknak az ellátására” – mondta. Mint rámutatott, a harmadik konferencia témájául szolgáló vezetői utak bemutatása azért nagyon fontos, mert a mások által már próbára tett jó gyakorlatokat át lehet venni, az esetleges hibáikból pedig lehet tanulni.

Dr. Szabó Katalin, a Cselekvő Vezetők Konferenciájának is keretet adó Jövő Vezetői Program vezetője leszögezte: „a mai nap különösen izgalmas formát ölt, hiszen hallgatóink valódi életutakba pillanthatnak bele. A vezetői pályák emelkedőibe, kanyarulataiba, és bizony, néhány esetben elágazásaiba és zsákutcáiba is. Mert vezetőnek lenni nemcsak cím, hanem sorozatos döntéseknek az eredménye, és nemcsak egy szerep, hanem óriási felelősség is egyben.” Rámutatott arra is, hogy az előadásoknak és az azt követő beszélgetéseknek közös célja, hogy inspirálják a jövő nemzedékét és kézzelfogható példákon keresztül mutassák meg, hogy milyen kérdésekkel, milyen dilemmákkal és milyen felismerésekkel vagy akár hibákkal találkoztak azok, akik nemcsak követik, hanem aktív részesei és alakítói a világnak.

A harmadik alkalommal megrendezett szakmai eszmecsere témájául a vezetői utak tapasztalatait választották, melynek keretében a meghívott vendégek vezetői életútjukról, karrierjük fordulópontjairól számoltak be, ezzel lehetőséget adva arra, hogy a hallgatók első kézből kapjanak inspirációt és gyakorlati tapasztalatokat elismert vezetőktől. Noszek Péter, a Nestlé Hungária Kft. ügyvezető igazgatójának Gyakornokból ügyvezető elnevezésű nyitóelőadásában a vezetővé válásának történetét vázolta fel a hallgatóságnak, de beszélt arról is, hogy hogyan látja a jövő generációjának szerepét a vállalati világban.
Az előadást követően – Dr. Gyuricza Csaba rektor, Nagy-Vargha Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium fiatalokért felelős helyettes államtitkára, Noszek Péter ügyvezető igazgató, Szomerné Egyed Linda, a Fino-Food Kft. ügyvezető igazgatója és Zwecker Bence, a MUNCH Europe Kft. ügyvezető igazgatója részvételével – panelbeszélgetésre került sor.

A Vezetői Életutak címet viselő gondolatébresztő eszmecsere folyamán Dr. Gyuricza Csaba kifejtette, hogy egy vezető számára a rábízott és a vele együttműködő emberek a legfontosabbak. „Vezetőként nagyon fontos feladatom, hogy olyan munkatársakat válasszak magam köré, akikkel közösen el tudjuk érni a kitűzött célokat és sikereket” – mondta. Hozzátette azt is, hogy vezetőként elkerülhetetlen, hogy olykor hibás döntések is szülessenek, de mindig törekedni kell azok helyrehozatalára. Nagy-Vargha Zsófia helyettes államtitkár szerint rendkívül fontos a példamutatás, ami a szakmai pályán túl a magánéletben is igaz. Mindemellett felhívta arra is a figyelmet, hogy tudni kell átadni, megosztani az irányítást társvezetőkkel, munkatársakkal, aminek viszont alapja a bizalom. A MATE rektorával egyetértésben Nagy-Vargha Zsófia hangsúlyozta, hogy rendkívül fontos a kölcsönös bizalom vezető és beosztott között. Szólt arról is, hogy a kihívásoktól nem szabad félni, hiszen azok leküzdése jelentik az igazi sikerélményt, amik tovább gazdagítják a vezető tapasztalatait.

A panelbeszélgetés résztvevői többek között személyes történeteken keresztül beszéltek arról, milyen tapasztalatok, döntések és kihívások formálták őket azzá a vezetővé, akik ma. A konferencia szervezőinek e programponttal nem titkolt célja az volt, hogy valódi példákat tárjanak a jövő vezetői elé a szakmai kiteljesedés sokféle útjáról, és inspirációt adjon mindazoknak, akik maguk is vezetőként szeretnének fejlődni, építkezni.

A szakmai eszmecserét immáron hagyományosan a World Café beszélgetés zárta, mely programpont célja, hogy a hallgatói projektmunkák valós iparági perspektívát kapjanak. A World Café módszertanra épülő interaktív beszélgetések során a résztvevők kis csoportokban vitathatták meg ötleteiket iparági szakértőkkel, akik visszajelzéseikkel és tapasztalataikkal segítették a projektek továbbfejlesztését.

A konferenciát immáron harmadik alkalommal rendezték meg. Első alkalommal a MATE Kaposvári Campusán, másodjára a Budai Campuson, végezetül pedig Gödöllőn, a Szent István Campuson adtak lehetőséget a Jövő Vezetői Programban részt vevő hallgatóknak az iparági szereplőkkel való párbeszédre.